Про школу

DSC_0143

середа, Грудень 1, 2010   |   Андрей Руденко

Знову до бою…

Автор: Микита Пономаренко, 11 клас

22 листопада 2010 року… Школа… Кабінет фізики… Четверо вчителів посміхаються хижою посмішкою, чекаючи на своїх жертв… Триместровий іспит… Страшно?

Ні! Іспит для нашого класу -  звична справа, адже ми здаємо його вже по 2 – 3 рази четвертий рік поспіль. Дискомфорт перед екзаменом?  Ну, хіба що відчуття жалю, що не доїв зранку яєчню. Домашнє завдання? Давним-давно виконане. Ну… більша його частина…

Повна бойова готовність! Почали!

* * *

Повернемось на кілька тижнів назад. Один з понеділків жовтня. Уся школа зібрана в одному із залів, жодна людина не ризикує не те, щоб щось промовити – дихнути: йде визначення предметів до триместрового іспиту. Папірці, на яких написані заповітні предмети, опускаються до капелюха… Хвилина очікування (вчителі потішаються над нашим нетерпінням) — і результат! Математика, історія та українська мова і література. Час пішов!

* * *

Екзамен. Демонструю презентацію. Тема: «Друга Світова війна». Із захопленням розповідаю комісії про операцію «Оверлорд»;  спокійний, бо знаю – все під контролем. Бачу, що в очах вчителів з’явилося зацікавлення – дуже гарний знак! Розповідаю, описую знайдені мною фотографії, показую відео. Все. Кінець, я завершив. Бачу, як глибоко зачепив за серце кожного з членів комісії, задоволений, як кіт, – гарна оцінка гарантована.

По черзі, один за одним виходять мої однокласники і розповідають свою історію. Я сиджу, дивлюся на них, слухаю, бачу зв’язок між подіями, про які розповідав я і вони. Мозок працює «на повну», аналізую нову інформацію, а найголовніше – розумію!

Нарешті настала найцікавіша частина іспиту – дискусія. Мій суперник – дівчина з мого класу, виглядає не менш впевненою, ніж я. ЇЇ подружка дає  декілька аргументів, вважаючи, що вони стануть вирішальними в  усній боротьбі зі мною. Але ж ми розуміємо, чиї аргументи виявилися кращими…

Вечір. Оцінки виголошено. Всі прощаються, дякують за увагу вчителям, йдуть додому… Кожен дізнався щось нове, чогось навчився… Триместровий іспит знову зробив те, задля чого був створений – зробив нас більш освіченими, впевненішими у собі… Смак перемоги!

Просимо Вас при передруку статті розміщувати посилання на наш сайт!  © Школа «Афіни», 2010

Теги: , , , , ,

            1,501

 


Автори сайту
avatar Андрей Руденко
Усі автори
Про автора