Вівторок, 26 Лютого, 2013   |   Тетяна Гах

Живи на яскравій стороні. Вибір за тобою!

Чи знайоме вам відчуття жалю за втраченими днями? За вчинками, на які так і не зважилися? За людьми, з якими не познайомилися? За словами, які залишилися не сказаними?

Дуже часто ми потрапляємо у полон буденності та стаємо заручниками власного життя. Стрімка течія часу відносить нас неосяжно далеко від наших мрій, сподівань, захоплень. І ось уже сьогоднішній день нічим не відрізняється від усіх попередніх: ті ж люди навколо, ті ж місця, ті ж обов’язки.

Але ж інколи так хочеться змін! Та хоча б вийти на кілька зупинок раніше і прогулятися вечірнім парком. Або ранкову каву замінити зеленим чаєм. Або замість стриманого костюму одягнути яскраву сукню. Або просто йти вулицею і посміхатися, змушуючи усіх навколо ламати голову, чому в тебе такий гарний настрій! І коли дозволяєш собі такі маленькі радощі, саме у ці хвилини починаєш розуміти, що життя із сірого та одноманітного дивним чином перетворюється на яскраве, сповнене різнокольорових барв. Головне – зважитися на зміни!

Разом з учнями 6 класу на уроці літератури ми вирішили створити проект «Живи на яскравій стороні. Вибір за тобою!» А у цьому нам допомогли нещодавно вивчені твори та їх герої. Шестикласники поділилися порадами з тими, хто не знає, як звільнитися із полону сірої буденності. Написи на кольорових долоньках закликають з плакату: «Будь креативним!», «Не будь у клітці!», «Будь різнобарвним!»,  «Думай своєю головою!», «Імпровізуй!», «Будь кмітливим!», «Не будь, як усі: не білим у чорну смужку, а чорним у білу!», «Знайди цікаву справу!», «Будь оптимістом!», «Життя – як зебра. Будь хитрішим: розвернись та йди по білій!», «Живи, як я!»

Якщо ж зміни не для вас, то вам достатньо дослухатися порад, які написані на сірих та коричневих долоньках: «Будь, як усі», «Не будь самим собою», «Будь сірим та одноманітним», «Будь лінивим», «Не виділяйся з натовпу», «Будь сумним».

Тож задумайтеся: якого життя ви прагнете? Вибір за вами!

2013-02-15 12.56.23

P.S. Ось перелік чудових творів, що надихнули нас на створення цього проекту: Ліна Костенко «Кольорові миші», Ірина Жиленко «Жар-птиця», Євген Гуцало «Олень Август», Олександр Довженко «Зачарована Десна», Ігор Калинець «Хлопчик-Фігурка, який задоволений собою». Читайте із задоволенням!