Четвер, 15 Грудня, 2011   |   Школа Афіни

Усім, хто знає аналітичну геометрію

Нещодавно до мене звернувся з проханням допомогти Олександр Арсірій, учень 9 класу. Він навчається в комп’ютерній академії, і там не зміг розібратися з деякими задачами.

Я його заспокоїла, адже в 9 класі тільки починають вивчати початки аналітичної геометрії, знання якої потрібні для розв’язання поставлених задач.

Учні академії отримують завдання на рівні одинадцятого класу, або ж інституту. Серед усіх її слухачів він наймолодший, але ніхто не зважає на його вік. Адже якщо хочеш чогось досягти в житті, потрібно вчитись.

Я дуже зраділа його запитанням, адже вони були як раз по темі уроків, які щойно ми вивчали! Отже, він зрозумів, що без знання усіх законів декартової системи координат та векторів програм для комп’ютера не напишеш.

Пропоную задачі, які були поставлені перед учнями:

1) Дано чотири точки А, В, С і Д з їх координатами. Як перевірити паралельність відрізків АВ і СД? Скласти комп’ютерну програму. (До цієї задачі ми знайшли декілька розв’язків і обрали найраціональніший).

2) Дано три точки А, В і С з їх координатами. Як перевірити, чи можна вписати у трикутник АВС квадрат із заданою стороною? Скласти програму.

Було б цікаво побачити розв’язки цих задач учнями нашої школи, які вже вивчили декартову систему координат, вектори, рівняння різних кривих. Надсилайте розв’язки Олені Валентинівні Мохорт.