Понеділок, 12 Квітня, 2010   |   Школа Афіни

Виставка-конкурс художніх виробів “Українська писанка”

20100507_pusanka_1

Українська писанка,
Як дитяча пісенька.
Як бабусина казка,
Як матусина ласка.

А. Камінчук

Писанка – символ України, національне культурне надбання, котре репрезентує неповторну сутність українського народу та нерозривну єдність з попередніми поколіннями.

З метою залучення школярів до системи культурних і духовних цінностей, історичної спадщини українського народу та традицій національної культури, на початку квітня у школі «Афіни» було проведено виставку-конкурс художніх виробів «Українська писанка».

У заході взяли участь учні 5-7 класів, де мали змогу продемонструвати різноманітні техніки розпису писанок. На конкурсі було представлено писанки (усього понад 20 експонатів!), котрі відповідали усім вимогам і традиціям українського писанкарства, так і абсолютно оригінальні писанки, скажімо, розфарбовані звичайнісіньким лаком для нігтів чи то оздоблені різноманітними декоративними камінцями. Такий незвичайний формат конкурсу не обмежував учасників у прояві їхньої індивідуальності та фантазії.

Правду кажуть, що писанка – це шедевр мініатюрного мистецтва, в якому людина відображає усі сторони свого життя – історію, звичаї, традиції, вірування, естетичні уявлення, поетичні бажання та власні мрії. Цю думку підтверджує і різномаїття сюжетних композицій та неповторність кольорових гам, представлених на виставці.

Сподіваємось, що ця виставка-конкурс – це лише перший етап у відновленні і збереженні традицій українського писанкарства, що в майбутньому «афіняни» ще не раз потішать нас надзвичайними витворами, у які вони вкладають новизну світосприймання та індивідуальну безпосередність.