Неділя, 2 Березня, 2014   |   Тетяна Гах

Влад Кукурудза. Топ-10 книг, якими зачитуються підлітки

Усім доброго дня! Мене звати Влад Кукурудза, я навчаюся у 7 класі. Ми провели у школі опитування серед підлітків 11-14 років і підготували ТОП-10 книг, які читають підлітки. Отже, почнемо!

1 місце: М. Булгаков «Майстер і Маргарита»
Дивно, але на першому місці класика. Це — один із найзагадковіших романів за всю історію літератури XX ст. Це – роман, який майже офіційно називають «Євангелієм від Сатани». Це — «Майстер і Маргарита». Книга, яку можна читати і перечитувати десятки, сотні разів, але головне в якій все одно зрозуміти неможливо. Отже, які сторінки «Майстра і Маргарити» надиктовані Силами Світла? А які — навпаки — писані «зі слів» Сил Темряви? Поки що цього не знає ніхто. Прочитайте. Може, ви дізнаєтеся це першими?..

1269161616_36715417_3

2 місце: Дж. Р. Р. Толкін «Володар перснів»
“Володар перснів” оповідає про боротьбу добра і зла, зберігаючи казкову атмосферу класики жанру фентезі. Сказання про Среднезем’я — це хроніка Великої війни за Перстень, війни, що тривала не одну тисячу років. Той, хто володів Перснем, отримував владу над усіма живими істотами, але був зобов’язаний служити Злу. Хобіт Фродо покликаний знищити Перстень. Він відправився за ним у Мордор і на вогненну Гору разом зі своїми союзниками — ельфами, гномами, людьми і хобітами.

184

3 місце: Д. Глуховський «Метро 2033»
Це дуже захоплива книга, від якої неможливо відірватися. Книга змушує нас прочитати її на одному подиху. Події розгортаються у 2033 році, коли стався ядерний вибух. Усі, хто вижив, сховалися в метро, рятуючись від сильної радіації нагорі. Але разом з тим радіація породила й нових істот, набагато розумніших за людей… Хто переможе? Відповідь шукайте у книзі.

0501f827eae279238299a6fe76ef8813

4 місце: книги від братів Стругацьких
Брати Стругацькі є класиками сучасної наукової фантастики. Усім підліткам до смаку цей жанр. Герої Стругацьких думають і поводять себе так, як звичайні люди, з усіма їхніми страхами і слабкостями, з іронією і навіть чудакуватістю. Мені та моїм друзям найбільше сподобалися твори «Пікнік на узбіччі» та «Хлопець із пекла».

Сюжет твору «Пікнік на узбіччі» розгортається на Землі через тридцять років після прильоту невідомих прибульців. Деякі учені роблять дотепне припущення щодо мети інопланетного візиту — мовляв, це був такий собі пікнічок на узбіччі міжгалактичних трас. Усі залишки «сміття», яке залишили прибульці, стають предметом полювання і пошуків, дослідів і нещасть.

Повість «Хлопець із пекла» розповідає про хлопця Гаґа з чужої, охопленої війною планети. Гаґ не уявляє себе поза війною, адже його змалку виховували бійцем. Опинившись у безпеці, в світі без війни, Гаґ врешті-решт вирішує утекти, аби бути корисним, як він думає, на своїй планеті.

i_001

5 місце: В. Нестайко «Тореадори  з Васюківки»
Це весела та добра повість про незвичайні пригоди двох друзів — Яви та Павлуші, написана відомим дитячим письменником Всеволодом Нестайком. Пригоди хлопців викликають захват, їхня винахідливість вражає. Хлопці завжди мають безліч нових ідей, ці ідеї цікаві та оригінальні. Ця книжка ще за життя автора стала бестселером — її не встигали перевидавати, так миттєво вона розкуповувалася.

1260389795_2torreadory65

6 місце: книги від Стівена Кінга (особливо збірка «Темна вежа»)
Стівен Кінг пише переважно у стилі фентезі та horror. Особливо захоплює «Темна вежа» — велика збірка із 8 романів, що описують пригоди групи стрільців по дорозі до темної вежі — містичного місця, яке утримує всі світи від руйнування і хаосу. Збірка містить загалом більше, ніж 9000 (!) сторінок, але вона дуже цікава та захоплива, тому я дуже раджу вам її прочитати.

image23222700

7 місце: В. Пелевін «Покоління П»/ Generation «П»
Роман, що став культовим у молодіжному середовищі, присвячений явищу, що проник в усі шпарини нашого повсякденного життя, — рекламі. Дехто схильний просто відмахуватися від неї, як від настирливої ​​мухи, вважаючи чимось несерйозним. Але хіба в нашу мову вже не увійшли рекламні слогани? Хіба рекламні кліпи не впливають на нашу свідомість? Герой роману Вавілен Татарський вважає, що йому відома справжня ціна реклами, адже він її створює. Але йому і в страшному сні не може привидітися справжня сила джина, випущеного ним самим із пляшки…

kinopoisk.ru-Wow_21-_28Generation-P_29-236231

8 місце: Я Вишневський «Самотність у мережі» (досить доросла книжка)
Один із найбільш проникливих романів про кохання. «З усього, що вічне, найкоротший термін у кохання» — основна ідея європейського бестселера Я. Вишневського. Герої «Самотності у мережі» зустрічаються в інтернет-чатах, обмінюються своїми мріями, фантазіями, розповідають історії зі свого життя, які виявляються дужче за будь-яку вигадку. Зустрінуться вони в Парижі, пройшовши не через одне випробування, але головним випробуванням для кохання виявиться сама зустріч…

5417

9 місце: П. Санаєв «Поховайте мене за плінтусом»
Книга, номінована на Букерівську премію, буквально підірвала книжковий ринок і одержала не просто культовий, а легендарний статус! Повість, в якій тема дорослішання ніби перевертається з ніг на голову і набуває рис сюрреалістичного гумору! Книга, в якій смішно і витончено злісно пародіюється сама ідея щасливого дитинства. Автор змушує читача задуматися про життя, про взаємини близьких людей, про доброту і любов. Особливо цікавим є фінал твору, тож обов’язково дочитайте!

ompsym2570

10 місце: К. Паоліні «Ерагон»
Життя п’ятнадцятирічного Ерагона змінюється, коли він знаходить в горах таємничий синій камінь. Незабаром виявляється, що це справжнє драконівське яйце, і з нього вилуплюється справжній дракон. Точніше, дракониха , яку Ерагон називає Сапфірою. Разом вони змушені покинути затишний і тихий Карвахолл і відправитися в небезпечну подорож через всю країну Алагейзії, вступити в боротьбу з королем, який узурпував владу, і зрештою прийти до тих, хто називає себе вардени… Адже він — Вершник — остання надія Алагейзії на спокійне і мирне життя без злого тирана!

1350727823_40266320