Вівторок, 7 Лютого, 2012   |   Школа Афіни

Сьогодні футбол важливіший за театр

Ще сто років назад великий історик та філософ, Ключевський писав, що спорт – це єдиний предмет для роздумів, а згодом він стане єдиною темою для бесід та мислення.

Дехто заявляє, що футбол і театр народились приблизно в однаковий час, але я впевнена, що кожна освічена людина розуміє, що театр виник задовго до такого виду спорту, як футбол. Зараз марно говорити про роль театру, адже більшість відвернулось від культури та мистецтва, проте, коли ми запитуємо людей куди їх вперше відвели батьки на стадіон чи на сцену, звісно, більшість обирає друге.

Я не з тих людей, які проти спорту чи здорового образу життя і я точно не вважаю, що футбол – це гра для погано вихованих чи грубих людей, на мою думку, театр і футбол взагалі не можна порівнювати між собою, тому що це зовсім різні та несумісні речі. Але, якщо вже виникло питання, що є важливіше, то давайте уважніше розглянемо його.

Ще сотні років назад люди вигадали такий вид мистецтва, як театр, спочатку це були просто невеличкі обряди чи сценки присвячені якомусь святу чи події. Для народу це був просто спосіб добре провести час чи зібратися гуртом. Звісно час не стояв на місці, і згодом театр став вишуканим місцем, до якого могли потрапити лише люди з «вищого» світу. Також змінилася і сама сутність театру, тепер він відігравав не лише розважальну роль, а й повчальну. Щодо сьогодення, то театр несе ще й пізнавальну роль, адже ми можемо познайомитись з нашою історією та культурою. Особисто мене театр завжди надихає, тому що не можна встояти перед чудовою грою акторів чи неймовірними задумками сценаристів та режисерів.

Як що говорити про футбол, то я не можу так само щиро та піднесено про нього розповідати, адже для мене це просто гра, яка нічому не навчає, хоча я впевнена, що покращує фізичну форму людини. Я ні в якому разі не критикую цей вид діяльності, але як що задуматись, футбол – це лише питання часу. Пройде декілька років, і йому на зміну прийде інший, більш новаційний вид спорту, і молодь порине в цей вид спорту, адже ми постійно потребуємо змін та нових відчуттів.

Хвиля футболу згодом пройде, чого не можна сказати про театр, тому що він і так постійно змінюється та йде нога в ногу зі сучасністю, він ніколи не набридне і не вийде з модних тенденцій.

Тож, невже, коли майже кожен може дозволити собі хоч раз в місяць відвідати нову постановку чи п′єсу ми, проміняємо це на вечір перед телевізором, дивлячись футбол?

Звісно, кожен обирає сам, але коли стоїть вибір прожити інше життя з героями театру і заглянути за куліси минулого чи провести час за грою у футбол, я думаю вибір очевидний…