Наші досягнення

DSC_0078

середа, Травень 2, 2012   |   Андрей Руденко

Що забезпечує щастя?

Кожен з нас має в житті певну мету, яка допоможе зробити себе і оточення  кращим. Хтось досягає її, хтось ні, та, зрештою, всі прагнуть бути щасливими — це і є сенсом життя.

Тоді чому, не дивлячись на таку важливість і потрібність поняття «щастя», ніхто не може дати чітке визначення, що це. А все це тому, що щастя для кожного з’являється у різних подобах, для всіх воно різне. Саме тому дуже складно вивести «формулу щастя», про яку мріє кожна людина.

То які ж поради можна дати людині для досягнення вищого щаблю, найкращих умов, задоволення всіх потреб? Чи залежить щастя від матеріального, соціального чи ще якогось стану? Ні, адже можна бути заможним, але при цьому відчувати свій сум, безмежну тугу та абсолютну самотність. І навпаки, бідна людина може бути щасливою, не маючи ні шикарного маєтку, ні розкішної машини та інший привілеїв.

Щастя не залежить від зовнішніх факторів, тому що це стан душі, власне твоє відчуття. Я вважаю, що людина, яка вміє радіти звичайним дрібничкам, наприклад, сонячній погоді — також щаслива. Або взагалі бути щасливим не з якоїсь причини, а тому що так відчуваєш себе.

Звідки взяти того щастя? Що ж, по-перше, треба налаштувати себе на потрібний лад, відкинути ниття, припинити скаржитися і жалітися. Все одно це нікому краще не зробить, а без цих вад життя стає легшим: ти не пригнічуєш себе і віриш в свої сили. По-друге, коли робиш приємне комусь, тобі  вертається ще більше добра. І взагалі, варто робити гідні вчинки, за які ти будеш сам себе поважати.

Ніколи не можна бути мстивим, злим, жадібним, заздрісним. Навіть якщо ти на якусь мить відчуваєш радість від скоєних почуттів, з часом вони спустошать твою душу зсередини і не створять стільки позитивних емоцій. Крім того, дуже важливо не брехати, адже коли ти сказав комусь неправду, відчуваєш тягар на душі, і доки не звільнишся від нього, не можеш відчути себе вільним.

Тож, насправді, рецепт щастя приблизно такий: роби побільше добра і якомога менше зла.

Складність лише в тому, як визначити ці самі рамки добра і зла, адже в кожного різні поняття про совість та мораль. В цьому випадку я раджу слідувати старій пораді: стався до людей так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе.

Альона Муравйова, учениця 11 класу

Просимо Вас при передруку статті розміщувати посилання на наш сайт!  © Школа «Афіни», 2012

Теги: , , ,

            2,046

 


Автори сайту
avatar Андрей Руденко
Усі автори
Про автора