Середа, 3 Квітня, 2013   |   Школа Афіни

Професія моїх батьків

Ще  змалечку нас запитували: “Ким ти хочеш бути?”, маючи на увазі саме професію. І часто можна було почути: “Лікарем, як мій тато”, або  “Вчителькою, як моя матуся”. Ми знали ким працюють наші батьки, яку корить приносить їхня праця. Такою була освітня політи держави –  виховувати свідомого, працелюбного, відповідального громадянина у дусі “Кожна професія потрібна і цінна”.

Зараз на вибір  роду занять, трудової діяльності, що вимагає певних знань і навичок впливає не стільки безпосередньо держава з її політикою, скільки престиж самої професії. На скільки професія  “модна” і чи є вона високооплачуваною, чи передбачає закордонні відрядження та інші цікаві бонуси. Звичайно, визначитись чим собі на хліб з ікрою заробляти часто допомагають батьки, чи то порадами, а чи власним прикладом. І як свідчить практика власний приклад завжди дієвіший.

От цікаво, чи знають наші діти про професії своїх найрідніших у світі людей? Що для них має більш вагоме значення: суспільна користь чи  престиж професії, яку вибрали батьки? Чи взмозі обрана колись професія забезпечити батькам постійний і  високий прибуток? Чи дарує радісь батькам їхня робота, чи є “сродною”, як писав колись Сковорода?  Чи хотіли б діти  перейняти від батьків професійні секрети?