Вівторок, 14 Лютого, 2012   |   Школа Афіни

Про музей

Нещодавно в рамках проекту “Місто майстрів” ми побували в Національному музеї українського декоративного мистецтва, який розташований на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Він є одним з найбільших художніх музеїв України.

В експозиції музею, яка займає площу 1500 кв. м, представлені такі види народного мистецтва: килимарство, ткацтво, вишивка, кераміка, різьблення та розпис по дереву, художня обробка рогу, шкіри, металу, скла та фарфору, писанкарство, народний живопис та іконопис.

Колекція музею була започаткована у 1899 р. Зараз у неї понад 75 тис. творів традиційного народного та професійного декоративного мистецтва України від ХV ст. до наших днів. Це різноманітні за формою, матеріалом, декоруванням і призначенням предмети домашнього вжитку. Всі вони мають регіональні відмінності.

Гордістю та окрасою є колекція українського народного вбрання ХІХ – поч. ХХ ст. зі всіх регіонів України. Привертають увагу традиційні жіночі прикраси.

В окремій залі представлені живописні полотна народної художниці України Катерини Білокур.

Ми встигли побачити частину експозицій, але обов’язково приїдемо ще. Запрошуємо і Вас відвідати разом з нами цей незвичайний пам’ятник нашому “Місту майстрів”.