Наші досягнення

20091023_pa160900

середа, Жовтень 21, 2009   |   Галина Подвальная

Чому потрібно берегти хліб?

20091023_pa160900Закінчується другий місяць осені. Підходить до завершення перша чверть навчального року. Учням 3-Б класу можна поділитися своїми досягненнями з читачами нашої рубрики. Нещодавно діти провели презентацію свого проекту «Чому потрібно берегти хліб?»

Здавалося, про користь цього  продукту, його важливу роль в  житті людини, про бережливе  ставлення до нього  знаємо  багато. Але учням захотілося більше  дізнатися про історію відкриття  хліба, як людство навчилося із  зернин  виробляти борошно і випікати хліб. Дуже змістовними, цікавими і захоплюючими розповідями нас порадували Даня  Ганаженко, Аня Телявська, Арсеній Зуров, Настя Бородіна.

20091023_pa160939В своєму проекті Даня Ганаженко разом із батьками дослідив історію виникнення хліба. Виявляється, що ще з кам'яного віку людство вживає хліб. А випікати справжні хлібини почали єгиптяни ще в часи будівництва пірамід. Та найголовніше в проекті Дані те, як він з мамою зробив розрахунок скільки хліба викидалось би учнями в нашій початковій школі, якщо  кожен учень викидав би в день  10 грамів хліба. То за тиждень це буде 5 кілограмів 40 грамів, в місяць — 21 кілограм 600 грам , а за рік — 262 кілограми 800 грамів. А це 525 батонів або 350 буханців українського хліба. А така неповага до хліба, в будь-які часи, прирівнюється до найстрашнішої образи.

Дуже хочеться відмітити  цікавий проект Ані Телявської. Вона не тільки  розповіла про довготривалий  важкий  процес вирощування  зерна і отримання  борошна, але й разом із мамою  випекла святковий  коровай. Показала весь  процес випікання хліба в українській печі за участі своєї прабабусі (фотоальбом). Також Аня склала акровірш про хліб:

Хіба це залежить від нього?
Літом, зимою, восени, весною
І годує, і виховує людину,
Багато щастя принесе й дитині.

20091023_pa160944З давніх часів до нас дійшли прислів'я та приказки про значущись хліба в житті людини: «Хліб усьому голова». «Не шуба гріє, а хліб». «Без праці хліб не родить.»

Розповіді про хліб з великим інтересом прослухали учні 2-х класів. На завершення презентації діти із задоволенням з'їли святковий коровай.

Просимо Вас при передруку статті розміщувати посилання на наш сайт!  © Школа «Афіни», 2009

Теги: , , ,

            7,111

 


Автори сайту
avatar Галина Подвальная
Усі автори
Про автора