Шкільне життя

Matvej

понеділок, Листопад 28, 2011   |   Оксана Андрейко

Великі українці через призму кіно

Біографічні фільми про письменників завше привертали до себе увагу чималої аудиторії, оскільки у фільмах такі постаті зображаються по-різному: як вірні слуги свого народу, як невиправні бунтарі, як талановиті диваки та змучені примхами долі таланти.

А які вони справжні — ці видатні українці? За що їх так шанує людство? Саме таке завдання ставила перед собою команда «Раптори» (4-6 класи) на проекті «Великі українці через призму кіно».

На другому етапі нашого проекту ми працювали над надзвичайно важливим завданнням, адже ми взялися за неможливе — ми вирішили змінити світ на краще! Як Вам така ідея проекту? Здається, вона таки варта уваги, адже саме нам та нашим дітям жити у цьому непростому світі. А зараз ми готові поділитися з Вами своїми міркуваннями стосовно цих проектів.

Отже, знайомтесь з  коментарями учасників команди «Раптори»:

Єлизавета Чернобай: «На проекті з української мови та літератури ми переглянули художні фільми про Тараса Шевченка та Івана Франка. Перш за все мені сподобалось те, що ми не просто читали біографію письменників, а мали змогу спостерігати за майстерною грою акторів, дізнатися чимало нового та невідомого для нас раніше, ми начебто побувати у тій епосі! Також ми дивились фільм «Заплати іншому». Цей фільм спонукає нас замислитись над людськими вчинками.

Наприклад, я замислилась над тим, як зробити світ кращим, що варто берегти традиції свого народу і передавати іх своїм дітям, заможні люди повинні допомагати бідним, а ще треба старатися зробити наше життя більш екологічним».

Катя Шевченко: «Ми дізнавались про біографію Тараса Шевченка (виявляється він гарно малював!) та Івана Франка (він писав революційні вірші та казки, видавав чимало журналів та газет). Також ми читали казки і малювали ілюстрації. А ще відгадували загадки, дуже-дуже складні загадки».

Соня Бойницька: «На першому занятті ми познайомились з біографією Тараса Шевченка. Здавалось, ну що тут незвичного?! Але ми дізнались про такі факти, які б не могли знайти навіть в інтернеті. А також про епоху тих часів, коли жили (тоді ще невизнані!) видатні українські письменники. Фільм «Заплати іншому» спонукає усіх нас задуматись над тим, що треба зробити, щоб світ став кращим. Я раджу подивитися цей фільм усім! Коли кожна людина хоча б перегляне цей фільм, то вже тоді вона стане добрішою, у неї з′явиться власна думка, як змінити цей світ на краще. Така людина навчиться прислухатися до інших, вона зможе «тренувати» своє вміння вибачати».

 

Просимо Вас при передруку статті розміщувати посилання на наш сайт!  © Школа «Афіни», 2011

Теги: , , , ,

            2,623

 


Автори сайту
avatar Оксана Андрейко
Усі автори
Про автора