Понеділок, 12 Березня, 2012   |   Школа Афіни

Мої враження від останнього екзамену

Ось і пройшов наш останій триместровий екзамен, він кардинально відрізнявся від інших, і я сміло можу назвати його моїм найулюбленішим екзаменом. На цей раз ми поринали в дивовижний світ циркового мистецтва, граючи ролі циркових артистів.

Наше завдання – продемонструвати два фокуси (хімічний та фізичний). Особисто для себе я відкрила абсолютно новий бік хімії, зрозумівши, що хімія – це не рівняння та незрозумілі задачі, а дивовижна та яскрава наука про те, що навколо нас. Я б ніколи не подумала, що змішуючі звичайні компоненти (сіль, соду, лимонну кислоту та інші) можна отримати різні реакції, в наслідок яких в речовині змінюється забарвлення чи вона зникає, або загоряється.

Напевно, за всі хімічні уроки, проведенні в школі, я не бачила такої кількості дослідів та ніколи не думала, що хімія – це справді цікавий предмет! 🙂

Щодо фізичної частини екзамену, вона пройшла також дуже цікаво та яскраво. Наприклад, чи могли б ви подумати, що звичайне варене яйце може поміститися до бляшанки? Мені також було складно в це повірити, але інтерес змусив відтворити цей дослід, який за проханнями учнів та вчителів я ще декілька раз виконувала на біс.

Реакція всіх була просто неповторна, адже, здавалося б, зі звичайними речами ми можемо робити справжні чудеса! Ось до чого дійшли всі видатні фізики та хіміки, і хто зна, можливо екзамен відкриє нам інтереси до нових професій, про які ми навіть не задумувались.

Цей екзамен подарував веселу та святкову атмосферу, і, незважаючи на досить складні досліди та втомлений стан, він сподобався усім.

Особисто мої фокуси називалися “Невидимі чорнила” та “Яйце в графіні”, з дослідами та з принципами їх дії ви зможете ознайомитися в презентації, але, нажаль, вона не передасть того видовища, яке ми спостерігали. Отже, всі бажаючі мають змогу повторити це невеличке шоу!