П’ятниця, 10 Жовтня, 2014   |   Школа Афіни

Ми – в Університеті юних біохіміків

Цього року ми отримали запрошення відвідувати навчальний лекторій «Передові рубежі біології» Університету юних біохіміків. Лекційні заняття ведуть відомі вчені України, науковці академічних інститутів та університетів.

Університет юних біохіміків створено на базі Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України та Юнацької секції Українського біохімічного товариства. До його роботи залучені: Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління Мінприроди України, Київська Мала академія наук, а також Київський палац дітей та юнацтва.
На заняттях в Університеті уже неодноразово ми мали можливість ознайомитися з досягненнями вітчизняної та світової науки в галузі сучасної біохімії, молекулярної біології, медицини, біотехнології та екології.

Зовсім нещодавно нам вдалося побувати на лекції зав. кафедри медичної біології, паразитології та генетики Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, доктора біологічних наук, професора Зіновія Дмитровича Воробця «Сучасні уявлення про мутагенез”.

Але найяскравішою подією останньої лекції стало знайомство із науковцем світового рівня Гуан-Джонг Янгом( Guang-Zhong Yang), який за кількістю досягнень в галузі біотехнології, біоінженерії та геноміки знаходиться на одному рівні з Нобелівськими лауреатами! Доктор Янг також є директором найбільшого в світі Інституту геноміки, а також академіком Китайської Академії наук. Крім того, він входить в Топ-100 кращих сучасних вчених по версії британського журналу The Times Eureka. Уявіть собі, що цьому науковцю вдається розшифрувати геном людини всього за 1 день!!!

Такі вони, наші «Університетські» будні!)

rKKKQy_V5cQ-Di7cZ5sCKc