Вівторок, 8 Вересня, 2015   |   Школа Афіни

Історичний клуб “Машина часу”

Пропонуємо Вашій увазі кілька уривків з бортового журналу нашої “Машини часу”.

«Машина часу» у пошуках Змія Горинича.

Кирилівські печери, що над Смородиновим узвозом, завжди вабили своїми таємницями. Їх викопали ще у ХІІ ст. ченці Кирилівського монастиря. Тут ховалися місцеві жителі під час нашестя Батия. За легендою, у печерах оселився страшний Змій, що вимагав від киян кривавої данини. Мешканець Подолу Кирило Кожум’яка спромігся подолати цю потвору, а кияни, на знак подяки, охрестили ці печери Кирилівськими.

Щоб впевнитись у тому, ми мужньо проповзли на пузі у вузький отвір …  Але жодної великої тварюки так і не знайшли. Хіба що кілька кажанів летючих. Може то Змій так поменшав у розмірах від того, що кияни припинили сплату податків?

Як би там не було, а враження залишилось незабутнє! Уявіть собі — у нас над головою вісім століть історії!

 Історичний клуб «Машина часу» занурюється у події Другої світової.

   «Велика перемога. Травень 45-го» – під такою назвою проходив ІХ Міжнародний військово-історичний фестиваль, що відбувся у Києві в районі місцевості «Пирогів».  Нам були продемонстровані зразки зброї та амуніції радянських та німецьких вояків.  Ми своїми руками розбирали-збирали гвинтівки та кулемети, дізнавалися про невідомі факти тієї далекої війни. І ось 11 травня ми учасники і глядачі широкомасштабної військово-історичної реконструкції! Глядачам було продемонстровано один із бойових епізодів заключних днів війни із використанням бойової техніки: авіації, танків, артилерійських гармат, кавалерії, автомобілів та мотоциклів. А після «бою» був обід з воєнно-польової кухні, концерт пісень воєнних років,виставка дитячих малюнків. Але «афінянам» поталанило найбільше! Тільки нам було дозволено напередодні «битви» відвідати бойові позиції радянських та німецьких військ. Побачити та порівняти життя і побут противників, постріляти із зброї тих часів.

Взагалі, дослідження старих Дорогожичів, Бабиного Яру, Татарки, Подолу, Китаєва, Щекавиці, Юрковиці, Звіринця, туристичні походи Першою лінією оборони Києва стають нашим захопленням.

 Історія поруч.

Приєднуйтесь!

 Заняття клубу проводяться щотижня (орієнтовно у середу)

 Вартість одного заняття – 120 грн.

 Запрошує всіх вчитель історії та права Кудряшов Костянтин Анатолійович