Шкільне життя

Gramota_1

понеділок, Листопад 14, 2011   |   Оксана Андрейко

Афінський Міжнародний день грамотності

Навчати народ — значить робити його кращим;
освічувати народ — значить підвищувати його моральність;
робити його грамотним — значить цивілізувати його.

Віктор Гюго

8-го вересня ми відзначаємо Міжнародний день грамотності — один із міжнародних днів, започаткованих Організацією Об"єднаних Націй понад тридцять років тому.

Афіняни не просто відзначили чергове свято, а й дізналися чимало про його важливість та спрямування у рамках розвитку нашого суспільства в цілому. Зокрема, на першому етапі учні довідались про  вражаючі та непередбачувані для них статистичні факти, котрі лякають своїми цифрами. У наш час — час неймовірно швидкого технологічного прогресу — майже одна шоста населення Землі (а це 860 мільйонів!) залишається абсолютно безграмотною, понад 100 мільйонів дітей ніколи не тримали в руках ручки та книги, не відвідували шкіл, а більшою частиною неосвіченого населення є дівчата та жінки!

Варто зауважити, що станом на сьогодні майже 4 мільярди мешканців планети Земля знають грамоту та з кожним роком ці показники збільшуються, грамотність стає модною, оскільки дає нам можливість адаптуватися в усіх сферах суспільного життя ХХІ століття та не залишитися на узбіччі цивілізації!

На другому етапі нашого святкування ми вирішили перевірити й афінську грамотність за домопогою цікавих та пізнавальних конкурсів (конкурси «Пізнай нове!» та «Ерудит», вікторини "Відгадай-но!, «А хто більше» та « Простіше простого»). Отже, вітаємо трійку призерів:

  • «золото» — Бернацький Ілля (6-й клас),
  • «срібло» — Уколов Костянтин (6-й клас),
  • «бронза» — Сетенко Дмитро (6-й клас).

Так тримати!

Просимо Вас при передруку статті розміщувати посилання на наш сайт!  © Школа «Афіни», 2011

Теги: , , , , , , ,

            1,215

 


Автори сайту
avatar Оксана Андрейко
Усі автори
Про автора