Про школу

загруженное

четвер, Травень 1, 2014   |   Татьяна Ефремова

В гостях у бджілки Маї

Кожен із Вас, напевно, хоч раз у житті пробував мед — солодкий, смачний, духмяний. Це рідке золото природи. У давнину мед вважали великим даром богів, посланим на землю для добра і щастя людей. Його споживали для здоров'я, ним лікували багато хвороб.

Навесні улюбленими квітами-медоносами є акація жовта і біла. Влітку найбільше меду збирають з липи. З квітами соняшнику і гречки також дуже дружать бджілки.

Другокласники побували в гостях у бджілки Маї — на пасиці. Дізналися і побачили багато цікавого. Наприклад, бджоли інколи летять до квітів аж за 8 км. Підрахували якось, що шлях іх туди і назад складає 46 тис. км! Щоб приготувати 100г меду, бджола повинна взяти нектар близько мільйона квіток!

В медовому шлуночку бджоли нектар піддається дуже довгій і потаємній обробці. Крапельку нектару бджола то проковтує, то випускає з рота, і так робить 240 разів. А щоб випаровувалась зайва волога,бджола своїм «вітерцем», а це 26400 змахів у хвилину — продуває увесь вулик. Нектар насичується ферментами, вітамінами, знищуються мікроби.

Просимо Вас при передруку статті розміщувати посилання на наш сайт!  © Школа «Афіни», 2014

Теги: , ,

            1,882

 


Автори сайту
avatar Татьяна Ефремова
Усі автори
Про автора
ё