Про школу

afiny51

неділя, Грудень 2, 2012   |   Олексій Греков

Унікальність дітей слід зберігати, однакові люди сьогодні не потрібні

Олексій ГРЕКОВ,
«Газета по-українськи», 03.09.2012

Батьки новонароджених дітей росли і вчилися у ситуації, коли вже з'явився Інтернет. І вони не розуміли, навіщо їм запам'ятовувати непотрібну інформацію, якщо її швидко можна знайти, навіщо вчитися каліграфії, коли можна друкувати. Це люди, які не розуміють, навіщо вони повинні віддавати своїх дітей в школу. Вони самі не дуже любили школу і вважали, що заклад — лише марнування часу. Сьогодні все більше людей не хочуть віддавати своїх дітей в школу. Ця хвиля через років 5-7 накрию всю освітню галузь. Таким батькам зараз не важливо, які знання, набори подій і фактів, запам'ятає їх дитина. Вони орієнтуються на те, що потрібно в сучасному світі.

Найближчим часом прогнозується технологічна революція. Величезні маси людей будуть викинуті зі сфери обслуговування й замінені роботами, які виконуватимуть стандартні функції обслуговування. Як в Макдональдсі — «каса вільна». Обслуговуюча техніка коштуватиме досить дешево. Людей, які позбулися роботи, підбере Інтернет-мережа. Саме тоді їм знадобляться новітні знання, а не такі, які надають у школі.

По-перше, це комунікаційні навички, вміння знаходити спільну мову в різних обставинах. При чому, вміння не просто говорити, а домовлятися, вибудувати систему стосунків. Тобто потрібно буде розвивати навичку комунікаційного менеджменту і обов'язково знати іноземні мови, особливо англійську. Коли мама і тато говорять дитині: „ну що ти там сидиш біля комп'ютера, почитай краще книгу", вони не розуміють, що дитина зараз напрацьовує той досвід, який знадобиться через кілька років.

По-друге, потрібні будуть добрі знання математики. Але не заради самої математики, а заради розуміння алгоритму, чіткості, структурованості і того, як влаштований штучний інтелект. Інформації так багато, і вона така різна, що без навичок роботи з нею взагалі складно що-небудь зрозуміти і зробити. Знадобиться уміння обробляти потрібну інформацію, структурувати її, виділяти головне, відкидати непотрібне.

Для батьків важливо зберегти унікальність дитини. Зараз нікому не потрібні однакові люди, сто однакових фахівців якоїсь галузі. Потрібні унікальні співробітники з унікальними якостями під конкретне завдання компанії. А система освіти у нас орієнтована на те, що всі повинні знати одне і те ж, здати одні й ті ж іспити на приблизно однаковому рівні.

Націленість освіти на схожість, однаковість не затребувана. Тому необхідно культивувати різні школи, не допустити зрівнялівки. Діти мають набути унікальні здібності, не бути схожими. Батькам залишається або йти на домашнє навчання, або організовувати навчальні центри самим. Нещодавно спілкувався з людьми, які вже сьогодні організували школу вихідного дня. Поки бюрократичний апарат працює так, що школи адаптуються до нових вимог часу нескоро. Тому правильне виховання дитини у руках батьків.

Записала Ірина РИБАКОВА

Просимо Вас при передруку статті розміщувати посилання на наш сайт!  © Школа «Афіни», 2012

Теги: , , , , , , , , ,

            1,778

 


Автори сайту
avatar Олексій Греков
Усі автори
Про автора