П’ятниця, 3 Лютого, 2012   |   Школа Афіни

Афінський кінозал. Серія друга

Не зраджують ніколи тільки по-справжньому нам віддані.

Леонід Сухоруков

На цей раз пропонуємо Вашій увазі фільм (екранізований за реальними подіями) шведського режисера Лассе Халльстрема “Хатіко: Найвірніший друг”  (Hachiko: A Dog’s Story). Це розповідь  про нелюдську відданість звичайного собаки не назвеш буденною, адже слова “вірність”, “відданість”, “безкорисливість”, “чесність”, “дружба”  дедалі рідше лунають з наших уст. Ця, здавалося б, дещо навіть ідеалізована ода вірності та відданості своєму господареві чотирилапого друга розповідає нам про те, чого так не вистачає у нашому жорстокому та безкомпромісному світі. Хтось скаже: “А що тут такого надзвичайного? Усі тварини люблють своїх господарів…”

А й справді, чим же тоді так зміг здивувати людство японський собака на прізвисько Хатіко? Адже ніяких надзвичайних подвигів він не здійснив. Просто любив і безкінечно чекав свого господаря. Чекав тому, що не чекати він просто не міг. І саме цим автори фільму гостро підкреслили перевагу  собаки в основному – у безкорисливій вірності та відданості! Як бачите, і нам є чого повчитися у цього чотирилапого товариша! Більше того, ми, у свою чергу, не просто жаліємо та співчуваємо Хатіко. Ні, десь далеко, у найпотаємніших куточках нашої душі, ми навіть заздримо йому, адже  й самі хочемо буди коханими та любити ось так – бузмовно, чисто, вірно і вічно!  Невже ми так багато хочемо? Невже так багато просимо від інших? Хіба так важко берегти вірність собі, своїм ідеалам і цілям, своїм друзям та коханим, бути відданими тій справі, за яку взялися, бути надійними та непохитними своїми принципами і стійкими у своїх намірах від початку до кінця? Відповіді на ці запитанння ми повинні відшукати у своєму серці. І повірте: хоч це не легко, проте можливо!

Крім того, пам′ятайте: якщо Вам все ж таки призначили зустріч о 17 годині біля центрального вокзалу, то до Вас неодмінно прийдуть, нехай навіть і з незначним спізненням на 9 років. Просто чекайте та вірте!

А на завершення пропонуємо усім Вам, переглянувши цю кінострічку, поділитися своїми враженнями та міркуваннями (у вигляді невеликого твору або ж есе!) на тему “Чи є місце відданості та вірності у нашому сучасному житті?”  (Творчі роботи здаємо Оксані Степанівні).

Приємного Вам перегляду!