Шкільне життя

trimestr2

неділя, Листопад 25, 2012   |   Олексій Греков

Дискусійні питання до триместрового екзамену у 8-му класі

  1. Як відомо, поштовий зв’язок — один із найперших способів передачі повідомлень. Проте зараз у нього з’явилося чимало конкурентів (e-mail, соціальні мережі). Як ви вважаєте, чи здатен поштовий зв’язок ще стати нам у нагоді у майбутньому (А) чи ми повинні від нього остаточно відмовитися (Б)?
  2. Глухонімі спілкуються між собою за допомогою жестів, які творять особливу мову, де замість слів використовуються цілі поняття. Чи варто людям запозичувати у них такі поняття з метою економії часу та мовного ресурсу? Так (А) / Ні (Б)
  3. Преса — одне із популярних джерел висвітлення інформації, в тому числі й приватної. Чимало сучасних газет та журналів зводять свою роботу практично до висвітлення чужого приватного життя. Це може призводити навіть до трагічних наслідків (як відомо, у смерті принцеси Діани звинувачують саме репортерів, котрі переслідували її). Чи підтримаєте Ви закон, що заборонить журналістам право втручатися у приватне життя людей? Так (А) / Ні (Б)
  4. У ХХІ ст. список хвороб поповнила нова — «комп’ютерна залежність». Її ознаками є нестримне бажання проводити за комп’ютером весь свій вільний час та втрата інтересу до реального життя. Проте лише незначний відсоток «комп’ютерно-залежних» визнають наявність у себе цієї проблеми. Тож чи варто боротися з цією хворобою (А), чи краще дозволити цим людям бути щасливими хоча б у їхньому віртуальному світі (Б)?
  5. В країнах з розвинутою економікою питанню розвитку інформаційних технологій та пов'язаних з ними галузям приділяють багато уваги. Ті, хто володіють інформацією та технологіями її швидкого та надійного отримання, володіють світом. Чи здатна Україна конкурувати з іншими країнами у сфері інформаційних технологій? Так (А) / Ні (Б)
  6. Технічний потенціал «нових» мас-медіа породжує можливість без перешкод транслювати аудіовізуальні образи на будь-яку відстань. Жителі України, наприклад, мають змогу отримувати більше сотні закордонних каналів. Проте сьогодні така інформаційна різноманітність створює низку проблем для розвитку національної культури. Прагнучи до монополізму у сфері інформації, могутні закордонні телемережі пропонують і поширюють серед масової аудиторії свій погляд на світ, культивують такі культурні моделі і зразки поведінки, що не притаманні українцям. Тож чи варто в Україні обмежити трансляцію закордонних телеканалів? Так (А) / Ні (Б)
  7. Інтернет — глобальна комп'ютерна мережа, що охоплює весь світ. Сьогодні Інтернет має близько 2,4 мільярдів користувачів у більш ніж 150 країнах світу. Щороку розмір мережі збільшується на 7-10%. Активно розвиваються інтернет-телебачення, інтернет-радіо, інтернет-телефонія та різні форми інтернет-спілкування. Тож чи залишиться через деякий час інтернет єдиним засобом комунікації? Так (А) / Ні (Б)
  8. З тих пір, як телебачення увійшло у наше життя, мільйони людей по всьому світу щодня проводять години біля блакитного екрану. Експерти постійно вивчають вплив телебачення на психіку та поведінку людей, роблять висновки, спростовують думки один одного. Особливо активно ведуться суперечки про вплив тривалого перегляду телепрограм на психофізіологічний розвиток дітей. А як вважаєте Ви: корисний (А) чи шкідливий (Б) вплив має телевізор на дітей?
  9. Багато хто зараз пропонує посилити контроль за діями користувачів в Інтернет (наприклад, ввести своєрідні інтернет-паспорти, без яких користування більшістю сервісів стане неможливим). Передбачується, що це знизить розмір комп’ютерного піратства та інших кібер-злочинів. Чи підтримуєте Ви ці заходи (А) чи ні (Б)?

Просимо Вас при передруку статті розміщувати посилання на наш сайт!  © Школа «Афіни», 2012

Теги: , , , , ,

            1,682

 


Автори сайту
avatar Олексій Греков
Усі автори
Про автора